8U |
60 |
Round of 16 |
Owen Martz (Trion Mat Dogs) F 5-8 2:24 Keigan Brookshire (Gilmer Bobcat Wrestling) |
8U |
60 |
3rd Place |
Samuel Donaldson (Compound Wrestling) MD 10-0 Hudson Coots (South Georgia Athletic Club) |
8U |
60 |
5th Place |
Owen Martz (Trion Mat Dogs) DEC 9-3 Taharko Freeland (Glasgow Wrestling Academy) |
8U |
64 |
Consi of 8 #2 |
Marc Traven (Glasgow Wrestling Academy) F 2-0 0:27 Caydon Couey (West Laurens Middle School) |
8U |
64 |
Quarter-Finals |
Hank Muhr (Newnan Jr. Cougars Wrestling) F 4-0 1:48 Caydon Couey (West Laurens Middle School) |
8U |
64 |
Quarter-Finals |
Kameron Dotson (Mountain View Youth Wrestling Club) DEC 6-1 Cooper Moreland (Level Up Wrestling Center) |
8U |
64 |
Consi-Semis |
Brock Crawford (The Storm Wrestling Center) TF 17-0 2:25 Hank Muhr (Newnan Jr. Cougars Wrestling) |
8U |
64 |
Quarter-Finals |
Connor Dougherty (Oconee Youth Wrestling) MD 14-6 Brock Crawford (The Storm Wrestling Center) |
8U |
64 |
Consi-Semis |
Connor Dougherty (Oconee Youth Wrestling) F 0-2 1:18 Marc Traven (Glasgow Wrestling Academy) |
8U |
64 |
Quarter-Finals |
Harrison Murdock (Grindhouse Wrestling) F 2-0 0:51 Grady Kelts (Columbia County Mat Club) |
8U |
64 |
Consi of 4 |
Brock Crawford (The Storm Wrestling Center) MD 14-4 Grady Kelts (Columbia County Mat Club) |
8U |
64 |
Consi of 4 |
Marc Traven (Glasgow Wrestling Academy) DEC 5-2 Cooper Moreland (Level Up Wrestling Center) |
8U |
64 |
Semi-Finals |
Kameron Dotson (Mountain View Youth Wrestling Club) MD 11-0 Hank Muhr (Newnan Jr. Cougars Wrestling) |
8U |
64 |
Semi-Finals |
Harrison Murdock (Grindhouse Wrestling) F 2-0 0:36 Connor Dougherty (Oconee Youth Wrestling) |
8U |
64 |
Finals |
Harrison Murdock (Grindhouse Wrestling) F 2-0 0:27 Kameron Dotson (Mountain View Youth Wrestling Club) |
8U |
64 |
Round of 16 |
Grady Kelts (Columbia County Mat Club) F 4-5 2:34 Marc Traven (Glasgow Wrestling Academy) |
8U |
64 |
3rd Place |
Connor Dougherty (Oconee Youth Wrestling) F 3-2 1:51 Brock Crawford (The Storm Wrestling Center) |
8U |
64 |
5th Place |
Hank Muhr (Newnan Jr. Cougars Wrestling) F 2-0 0:40 Marc Traven (Glasgow Wrestling Academy) |
8U |
68 |
Consi of 8 #1 |
Jax Snyder (Woodstock Wrestling Club) DEC 9-2 Parker Settel (Gilmer Bobcat Wrestling) |
8U |
68 |
Consi of 8 #1 |
Banks Parrish (Ocilla Wrestling Club) F 2-0 1:44 Bryce Cannon (Oconee Youth Wrestling) |
8U |
68 |
Quarter-Finals |
Thomas Smith (Sequoyah Youth Wrestling) DEC 6-2 Sawyer Wingate (Trion Mat Dogs) |
8U |
68 |
Consi-Semis |
Ashton Glasgow (Glasgow Wrestling Academy) DEC 2-0 Thomas Smith (Sequoyah Youth Wrestling) |
8U |
68 |
Quarter-Finals |
Alejandro Dimmett (Level Up Wrestling Center) DEC 2-0 Carson Hill (Unattached) |
8U |
68 |
Consi-Semis |
Sawyer Wingate (Trion Mat Dogs) F 2-0 0:47 Jenson Hayes (Rockmart Takedown Club) |
8U |
68 |
Quarter-Finals |
Jenson Hayes (Rockmart Takedown Club) DEC 12-7 SV Kason Maddux (Trion Mat Dogs) |