JR WOMEN |
144-152 |
Round 1 |
Kayla Husti-Luca (Souderton) Fall 0:52 Djenane Leopold (Tobyhanna) |
JR WOMEN |
144-152 |
Round 2 |
Djenane Leopold (Tobyhanna) Fall 1:12 Madelyn Stultz (Pocono Mountain West HS) |
JR WOMEN |
144-152 |
Round 3 |
Kayla Husti-Luca (Souderton) TF 11-0 Madelyn Stultz (Pocono Mountain West HS) |
JR WOMEN |
225 |
Round 1 |
Caroline Hattala (Quakertown) Fall 2:21 MacKenna Atkinson (Contender Elite) |
JR WOMEN |
225 |
Round 1 |
Tijonae Coke (Tobyhanna) Fall 2:03 Lily Decker (Signature Wrestling) |
JR WOMEN |
225 |
Round 2 |
Caroline Hattala (Quakertown) TF 10-0 Tijonae Coke (Tobyhanna) |
JR WOMEN |
225 |
Round 2 |
MacKenna Atkinson (Contender Elite) Fall 0:48 Lily Decker (Signature Wrestling) |
JR WOMEN |
225 |
Round 3 |
Caroline Hattala (Quakertown) TF 10-0 Lily Decker (Signature Wrestling) |
JR WOMEN |
225 |
Round 3 |
MacKenna Atkinson (Contender Elite) Fall 0:22 Tijonae Coke (Tobyhanna) |
JR MEN |
113-120 |
Round 1 |
Nathan Desmond (Bethlehem Catholic) TF 10-0 Eddie Alvarez (Apache) |
JR MEN |
113-120 |
Round 2 |
Nathan Desmond (Bethlehem Catholic) TF 10-0 Roman Polcha (D3 Training Center) |
JR MEN |
113-120 |
Round 3 |
Eddie Alvarez (Apache) TF 18-7 Roman Polcha (D3 Training Center) |
JR MEN |
126 |
Round 1 |
Anthony Burke (Council Rock Wrestling Associa) TF 10-0 Christian Zimmerman (Apache) |
JR MEN |
126 |
Round 2 |
Anthony Burke (Council Rock Wrestling Associa) TF 10-0 Blake Sassaman (M2 Training Center) |
JR MEN |
126 |
Round 3 |
Christian Zimmerman (Apache) Fall 2:48 Blake Sassaman (M2 Training Center) |
JR MEN |
132 |
Quarterfinal |
Quintin Smith (Jumping Jimmy?s Wrestling Hut) TF 11-0 Joseph Baisley (C2X) |
JR MEN |
132 |
Quarterfinal |
Nolan Baumert (Line Mountain) TF 14-3 Charles Hogan (Apache) |
JR MEN |
132 |
Semifinal |
Mason Ziegler (Black sheep) Fall 3:32 Quintin Smith (Jumping Jimmy?s Wrestling Hut) |
JR MEN |
132 |
Semifinal |
Tahir Parkins (Steller Trained) TF 11-0 Nolan Baumert (Line Mountain) |
JR MEN |
132 |
Cons. Semi |
Nolan Baumert (Line Mountain) Dec 10-6 Joseph Baisley (C2X) |
JR MEN |
132 |
Cons. Semi |
Quintin Smith (Jumping Jimmy?s Wrestling Hut) TF 12-2 Charles Hogan (Apache) |
JR MEN |
132 |
1st Place Match |
Tahir Parkins (Steller Trained) Dec 8-5 Mason Ziegler (Black sheep) |
JR MEN |
132 |
3rd Place Match |
Quintin Smith (Jumping Jimmy?s Wrestling Hut) TF 12-2 Nolan Baumert (Line Mountain) |
JR MEN |
138 |
Round 1 |
Aidan Micheli (Northampton High School Wrestl) TF 10-0 Cj Ambrose (Mohawk Wrestling) |
JR MEN |
138 |
Round 1 |
Dante Frinzi (New England Regional Training) TF 10-0 Jake Neill (Warrington) |