Bantam (8U) - Beginners |
70 |
1st Place Match |
Felix Sherrill (Noblesville Wrestling Club) Fall 0:25 Eva Villalobos (Carmel USA Wrestling Club) |
Bantam (8U) - Beginners |
70 |
3rd Place Match |
Landon Danai (Contenders Wrestling Academy) Fall 0:42 Brayden Hayes (Beech Grove Wrestling Club) |
Bantam (8U) - Beginners |
85A |
Quarterfinal |
Theodore Grabavoy (Lafayette) Fall 0:31 Weston Franklin (Bronchos Junior Wrestling Club) |
Bantam (8U) - Beginners |
85A |
Quarterfinal |
Cash Hendrix (Greentown Wrestling Club) Fall 1:50 Jayla Holbrook (BWC) |
Bantam (8U) - Beginners |
85A |
Quarterfinal |
Quinton Siders (Wabash Apaches) FF Karter Love (Lawrence North) |
Bantam (8U) - Beginners |
85A |
Semifinal |
Theodore Grabavoy (Lafayette) Dec 6-1 Aubrien Buckley (Panther Wrestling Club) |
Bantam (8U) - Beginners |
85A |
Semifinal |
Quinton Siders (Wabash Apaches) Fall 0:37 Cash Hendrix (Greentown Wrestling Club) |
Bantam (8U) - Beginners |
85A |
Cons. Round 1 |
Karter Love (Lawrence North) Fall 1:07 Jayla Holbrook (BWC) |
Bantam (8U) - Beginners |
85A |
Cons. Semi |
Cash Hendrix (Greentown Wrestling Club) Fall 0:29 Weston Franklin (Bronchos Junior Wrestling Club) |
Bantam (8U) - Beginners |
85A |
Cons. Semi |
Aubrien Buckley (Panther Wrestling Club) Fall 1:59 Karter Love (Lawrence North) |
Bantam (8U) - Beginners |
85A |
1st Place Match |
Quinton Siders (Wabash Apaches) Fall 0:22 Theodore Grabavoy (Lafayette) |
Bantam (8U) - Beginners |
85A |
3rd Place Match |
Cash Hendrix (Greentown Wrestling Club) Dec 8-4 Aubrien Buckley (Panther Wrestling Club) |
Bantam (8U) - Beginners |
85A |
5th Place Match |
Karter Love (Lawrence North) TF 16-1 Weston Franklin (Bronchos Junior Wrestling Club) |
Bantam (8U) - Beginners |
85B |
Round 1 |
Nathan Lambdin (BWC) Fall 2:49 Liam Petrey (Indianapolis) |
Bantam (8U) - Beginners |
85B |
Round 1 |
Ke`Ontral Hunt (Westfield) Fall 0:58 Jameson Roach (Delta Wrestling Club Inc.) |
Bantam (8U) - Beginners |
85B |
Round 2 |
Ke`Ontral Hunt (Westfield) Maj 13-0 Liam Petrey (Indianapolis) |
Bantam (8U) - Beginners |
85B |
Round 2 |
Nathan Lambdin (BWC) Fall 0:23 Jameson Roach (Delta Wrestling Club Inc.) |
Bantam (8U) - Beginners |
85B |
Round 3 |
Liam Petrey (Indianapolis) Dec 8-5 Jameson Roach (Delta Wrestling Club Inc.) |
Bantam (8U) - Beginners |
85B |
Round 3 |
Nathan Lambdin (BWC) Fall 1:26 Ke`Ontral Hunt (Westfield) |
Bantam (8U) - Advanced |
53 |
Round 1 |
Noah Porter (Contenders Wrestling Academy) Fall 2:40 Hunter Hayes (Jasper Wrestling Club) |
Bantam (8U) - Advanced |
53 |
Round 2 |
Calvin Greer Iii (Contenders Wrestling Academy) Fall 2:33 Noah Porter (Contenders Wrestling Academy) |
Bantam (8U) - Advanced |
53 |
Round 3 |
Calvin Greer Iii (Contenders Wrestling Academy) Fall 0:44 Hunter Hayes (Jasper Wrestling Club) |
Bantam (8U) - Advanced |
56 |
Round 1 |
Logan Jaggers (Delta Wrestling Club Inc.) Fall 2:46 Charles Cloyd (Contenders Wrestling Academy) |
Bantam (8U) - Advanced |
56 |
Round 2 |
Logan Jaggers (Delta Wrestling Club Inc.) Fall 0:21 Charles Cloyd (Contenders Wrestling Academy) |
Bantam (8U) - Advanced |
62 |
Round 1 |
Nolan Blount (Lebanon Tiger Wrestling Club) Fall 0:51 Berek Davis (Contenders Wrestling Academy) |