Schoolboy |
140 |
3rd Place Match |
Joseph Skluzak (Kimball) Fall 4:11 Samari Wright (Mitchell) |
Schoolboy |
140 |
1st Place Match |
Chisum Blum (Chamberlain) Dec 4-2 Jaden Bult (Bon Homme) |
Schoolboy |
150 |
Quarterfinal |
Thayne Tjeerdsma (Bon Homme) Fall 2:45 Chase Hansen (Chamberlain) |
Schoolboy |
150 |
Quarterfinal |
Evan Littau (Winner) TF 16-1 Treydon Massa (Burke) |
Schoolboy |
150 |
Quarterfinal |
Carter Konechne (Kimball) Fall 0:50 Urijah Gonzalez (Gregory) |
Schoolboy |
150 |
Semifinal |
Thayne Tjeerdsma (Bon Homme) Dec 7-4 Evan Littau (Winner) |
Schoolboy |
150 |
Cons. Round 3 |
Treydon Massa (Burke) Fall 3:27 Chase Hansen (Chamberlain) |
Schoolboy |
150 |
Cons. Semi |
Evan Littau (Winner) Fall 3:00 Urijah Gonzalez (Gregory) |
Schoolboy |
150 |
3rd Place Match |
Evan Littau (Winner) Dec 9-2 Treydon Massa (Burke) |
Schoolboy |
150 |
1st Place Match |
Carter Konechne (Kimball) Fall 1:08 Thayne Tjeerdsma (Bon Homme) |
Schoolboy |
160 |
Semifinal |
Caleb Cuka (Bon Homme) Fall 0:29 Clay McMurtrey (Winner) |
Schoolboy |
160 |
Semifinal |
Legend Benedict (Winner) Fall 3:21 Lane Pavel (Scotland) |
Schoolboy |
160 |
3rd Place Match |
Lane Pavel (Scotland) Fall 1:01 Clay McMurtrey (Winner) |
Schoolboy |
160 |
1st Place Match |
Caleb Cuka (Bon Homme) Dec 10-8 Legend Benedict (Winner) |
Schoolboy |
180 |
1st Place Match |
Christopher Baas (Platte-Geddes) Fall 4:15 Alex Adler (Bon Homme) |
Schoolboy |
215 |
1st Place Match |
Thomas Halverson (Howard) FF forfeit forfeit (Wagner) |
Schoolboy |
75 |
Semifinal |
Bentley Veurink (Platte-Geddes) Dec 6-0 Leyton Sudbeck (Parkston) |
Schoolboy |
75 |
1st Place Match |
Bentley Veurink (Platte-Geddes) Dec 4-1 Gabe Miller (Howard) |
Schoolboy |
80 |
Quarterfinal |
Kingsten Feldhaus (Howard) TF 15-0 Harrison Odenbach (McCook Central-Montrose) |
Schoolboy |
80 |
Semifinal |
Kingsten Feldhaus (Howard) Maj 10-0 Dane Johnson (Gregory) |
Schoolboy |
80 |
3rd Place Match |
Dane Johnson (Gregory) Fall 1:08 Harrison Odenbach (McCook Central-Montrose) |
Schoolboy |
80 |
1st Place Match |
Frankie Krcil (Wagner) Dec 4-1 Kingsten Feldhaus (Howard) |
Schoolboy |
85 |
Semifinal |
Caleb Hoffman (McCook Central-Montrose) Fall 2:28 Andrew Lutt (Gregory) |
Schoolboy |
85 |
1st Place Match |
Apollo Willuweit (Winner) Fall 1:51 Caleb Hoffman (McCook Central-Montrose) |
Schoolboy |
90 |
Quarterfinal |
Gus Tobin (Winner) Fall 2:03 Gabriel Ekroth (Gregory) |