6u |
43 |
Round 5 |
Tallulah Sullenger (Alpha Pack Wrestling Club) Fall 2:12 Efrain Sanchez (Alpha Pack Wrestling Club) |
6u |
43 |
Round 5 |
Elijah Magana (Grizzlies) Fall 2:06 Brett Johnson (Freedom) |
6u |
46 |
Quarterfinal |
David Meza (Visalia Pioneers) Fall 2:15 Adrian Orezco (Rebels wrestling) |
6u |
46 |
Quarterfinal |
Christopher Rubio (North Stars) TF 10-0 Jacob Armijo Jr. (Trojan Jr Wrestling) |
6u |
46 |
Semifinal |
David Meza (Visalia Pioneers) Fall 1:08 Christopher Rubio (North Stars) |
6u |
46 |
Cons. Round 1 |
Adrian Orezco (Rebels wrestling) Fall 1:10 Jacob Armijo Jr. (Trojan Jr Wrestling) |
6u |
46 |
Semifinal |
Dane Meza (Visalia Pioneers) Fall 1:23 Julian Palafox (Scotsmen Youth Wrestling Club) |
6u |
46 |
Cons. Semi |
Adrian Orezco (Rebels wrestling) Fall 4:45 Julian Palafox (Scotsmen Youth Wrestling Club) |
6u |
46 |
1st Place Match |
David Meza (Visalia Pioneers) Fall 4:35 Dane Meza (Visalia Pioneers) |
6u |
46 |
3rd Place Match |
Adrian Orezco (Rebels wrestling) Fall 3:00 Christopher Rubio (North Stars) |
6u |
49 |
Round 1 |
Silas Llanes (Alpha Pack Wrestling Club) TF 10-0 Cheyanne Pabros (Thunderbirds wrestling club) |
6u |
49 |
Round 2 |
Silas Llanes (Alpha Pack Wrestling Club) TF 12-2 Cheyanne Pabros (Thunderbirds wrestling club) |
6u |
55&60 |
Round 1 |
Urijah Vasquez (Elite Force) TF 10-0 James Mahan (Alpha Pack Wrestling Club) |
6u |
55&60 |
Round 2 |
Urijah Vasquez (Elite Force) TF 12-0 James Mahan (Alpha Pack Wrestling Club) |
6u |
80 |
Round 1 |
Christipher Palafox (Scotsmen Youth Wrestling Club) Dec 6-0 Lorenzo Cabrera (Elite Force) |
6u |
80 |
Round 2 |
Christipher Palafox (Scotsmen Youth Wrestling Club) Fall 4:31 Lorenzo Cabrera (Elite Force) |
14u Girls |
119&127 |
Round 1 |
Naomi Loredo (Coalinga Wrestling Club) Fall 0:15 Madison Armijo (Trojan Jr Wrestling) |
14u Girls |
119&127 |
Round 1 |
Kayla Lopez (Thunderbirds wrestling club) Fall 1:36 Kimberly Garza (Trojan Jr Wrestling) |
14u Girls |
119&127 |
Round 2 |
Madison Armijo (Trojan Jr Wrestling) TF 12-2 Kimberly Garza (Trojan Jr Wrestling) |
14u Girls |
119&127 |
Round 2 |
Naomi Loredo (Coalinga Wrestling Club) TF 17-4 Kayla Lopez (Thunderbirds wrestling club) |
14u Girls |
119&127 |
Round 3 |
Kayla Lopez (Thunderbirds wrestling club) Fall 1:54 Madison Armijo (Trojan Jr Wrestling) |
14u Girls |
119&127 |
Round 3 |
Naomi Loredo (Coalinga Wrestling Club) Fall 1:06 Kimberly Garza (Trojan Jr Wrestling) |
14u Girls |
145&185 |
Round 1 |
Julissa Perez (Alpha Pack Wrestling Club) Dec 4-2 Briana Alvarado (Scotsmen Youth Wrestling Club) |
14u Girls |
145&185 |
Round 2 |
Julissa Perez (Alpha Pack Wrestling Club) Fall 3:40 Briana Alvarado (Scotsmen Youth Wrestling Club) |
14u Boys Greco |
130&136 |
Round 1 |
Mason Manabat (Scotsmen Youth Wrestling Club) Fall 1:00 Damian Quinteros (Alpha pack) |