Boys Born 2009-10 |
190 |
Round 3 |
Kade Splinter (Stoughton/Team Nazar) Fall 1:06 Ethan Taylor (Clinton) |
Boys Born 2009-10 |
210 |
Round 1 |
Leland Havens (RT Elite) Fall 2:24 Dylan Van Fleet (The Lincoln Academy) |
Boys Born 2009-10 |
210 |
Round 2 |
Ivan Van Der Loop (Oregon Youth Wrestling) Fall 2:02 Dylan Van Fleet (The Lincoln Academy) |
Boys Born 2009-10 |
210 |
Round 3 |
Leland Havens (RT Elite) Fall 2:01 Ivan Van Der Loop (Oregon Youth Wrestling) |
Boys Born 2009-10 |
240 |
1st Place Match |
Andrew Durst (Jjs Club Wrestling) Fall 1:55 Aiden Mosley (Monroe wrestling club) |
Boys Born 2009-10 |
270 |
1st Place Match |
Sawyer Douglas (BELOIT) Fall 0:38 Keihmarion Jackson (Janesville Pythons WC) |
Boys Born 2009-10 |
80 |
Round 1 |
Jackson Katterhagen (BAM training center) Dec 2-1 Caleb Schmitz (Monroe wrestling club) |
Boys Born 2009-10 |
80 |
Round 2 |
Jackson Katterhagen (BAM training center) Dec 7-2 Charlie Minard (Askren wrestling academy) |
Boys Born 2009-10 |
80 |
Round 3 |
Caleb Schmitz (Monroe wrestling club) Fall 0:46 Charlie Minard (Askren wrestling academy) |
Boys Born 2009-10 |
90 |
Round 1 |
Hunter Konkol (Askren wrestling academy) Dec 7-2 Madox Mau (RT Elite) |
Boys Born 2009-10 |
90 |
Round 1 |
Charles Schweizer (Askren wrestling academy) Fall 0:44 Ronan Hayes (Oregon Youth Wrestling) |
Boys Born 2009-10 |
90 |
Round 2 |
Hunter Konkol (Askren wrestling academy) Fall 1:16 Ronan Hayes (Oregon Youth Wrestling) |
Boys Born 2009-10 |
90 |
Round 2 |
Madox Mau (RT Elite) Dec 9-3 Charles Schweizer (Askren wrestling academy) |
Boys Born 2009-10 |
90 |
Round 3 |
Hunter Konkol (Askren wrestling academy) Fall 0:57 Charles Schweizer (Askren wrestling academy) |
Boys Born 2009-10 |
90 |
Round 3 |
Madox Mau (RT Elite) Fall 1:08 Ronan Hayes (Oregon Youth Wrestling) |
Boys Born 2009-10 |
95 |
Quarterfinal |
Zach Vaade (Stoughton Wrestling Club) Dec 6-2 Wyatt Quinn (ParkviewAlbany Youth Wrestling) |
Boys Born 2009-10 |
95 |
Quarterfinal |
Oliver Millard (Team Nazar) Fall 2:37 Charlie Peterson (MGM Silver Spartans) |
Boys Born 2009-10 |
95 |
Semifinal |
Brayden Breider (Askren wrestling academy) Fall 0:26 Zach Vaade (Stoughton Wrestling Club) |
Boys Born 2009-10 |
95 |
Semifinal |
Thomas Lohmar (Askren wrestling academy) Dec 7-2 Oliver Millard (Team Nazar) |
Boys Born 2009-10 |
95 |
Cons. Semi |
Oliver Millard (Team Nazar) Fall 1:05 Wyatt Quinn (ParkviewAlbany Youth Wrestling) |
Boys Born 2009-10 |
95 |
Cons. Semi |
Charlie Peterson (MGM Silver Spartans) Fall 0:34 Zach Vaade (Stoughton Wrestling Club) |
Boys Born 2009-10 |
95 |
1st Place Match |
Brayden Breider (Askren wrestling academy) Dec 8-2 Thomas Lohmar (Askren wrestling academy) |
Boys Born 2009-10 |
95 |
3rd Place Match |
Oliver Millard (Team Nazar) Dec 8-4 Charlie Peterson (MGM Silver Spartans) |
Boys Born 2009-10 |
95 |
2nd Place Match |
Thomas Lohmar (Askren wrestling academy) NC Oliver Millard (Team Nazar) |