Girls Born 2011-12 |
95 |
Round 1 |
Madelyn Lechman (St Croix Falls) Fall 1:35 Tiana Salzgeber (Cadott) |
Girls Born 2011-12 |
95 |
Round 2 |
Ella Schachtner (Victory School of Wrestling) Maj 16-4 Madelyn Lechman (St Croix Falls) |
Girls Born 2011-12 |
95 |
Round 3 |
Ella Schachtner (Victory School of Wrestling) Fall 0:27 Tiana Salzgeber (Cadott) |
Girls Born 2009-10 |
115 |
Round 1 |
Katy Simpson (Hudson) Dec 4-2 Leah Whatley (St Croix Falls) |
Girls Born 2009-10 |
115 |
Round 1 |
Valencia De La Torre (Cameron) Fall 2:56 Chloe Brotzler (New Richmond) |
Girls Born 2009-10 |
115 |
Round 2 |
Valencia De La Torre (Cameron) TF 16-0 Katy Simpson (Hudson) |
Girls Born 2009-10 |
115 |
Round 2 |
Chloe Brotzler (New Richmond) Fall 0:53 Leah Whatley (St Croix Falls) |
Girls Born 2009-10 |
115 |
Round 3 |
Chloe Brotzler (New Richmond) Fall 0:20 Katy Simpson (Hudson) |
Girls Born 2009-10 |
115 |
Round 3 |
Valencia De La Torre (Cameron) Fall 2:03 Leah Whatley (St Croix Falls) |
Girls Born 2009-10 |
125 |
Quarterfinal |
Aaliyah Kohler-Sarafin (Menomonie) Fall 0:47 Myka McCarty (Amery) |
Girls Born 2009-10 |
125 |
Semifinal |
Jaelyn Bowe (Crass Trained) Fall 1:05 Janyssa A Torres (Menomonie) |
Girls Born 2009-10 |
125 |
Semifinal |
Aaliyah Kohler-Sarafin (Menomonie) TF 19-3 Sadie Rudolph (Glenwood City) |
Girls Born 2009-10 |
125 |
Cons. Semi |
Janyssa A Torres (Menomonie) Fall 1:52 Myka McCarty (Amery) |
Girls Born 2009-10 |
125 |
1st Place Match |
Jaelyn Bowe (Crass Trained) Fall 0:53 Aaliyah Kohler-Sarafin (Menomonie) |
Girls Born 2009-10 |
125 |
3rd Place Match |
Sadie Rudolph (Glenwood City) Dec 11-5 Janyssa A Torres (Menomonie) |
Girls Born 2009-10 |
125 |
2nd Place Match |
Aaliyah Kohler-Sarafin (Menomonie) NC Sadie Rudolph (Glenwood City) |
Girls Born 2009-10 |
138 |
Round 1 |
Layla Risler (Mondovi-Eleva-Strum) TF 17-2 Alexandra Vaneman (Menomonie) |
Girls Born 2009-10 |
138 |
Round 1 |
Baili kuhn (Victory School of Wrestling) Fall 0:47 Farrah Miller (Mondovi-Eleva-Strum) |
Girls Born 2009-10 |
138 |
Round 2 |
Baili kuhn (Victory School of Wrestling) Fall 0:14 Alexandra Vaneman (Menomonie) |
Girls Born 2009-10 |
138 |
Round 2 |
Layla Risler (Mondovi-Eleva-Strum) Fall 0:44 Farrah Miller (Mondovi-Eleva-Strum) |
Girls Born 2009-10 |
138 |
Round 3 |
Farrah Miller (Mondovi-Eleva-Strum) Fall 0:49 Alexandra Vaneman (Menomonie) |
Girls Born 2009-10 |
138 |
Round 3 |
Layla Risler (Mondovi-Eleva-Strum) Dec 5-0 Baili kuhn (Victory School of Wrestling) |
Girls Born 2009-10 |
95 |
1st Place Match |
Cassidy O`Connell (Crass Trained) Fall 1:14 Ayda Miller (St. Croix Central) |
Boys Born 2015-16 |
105 |
1st Place Match |
Abel DeGross (Spring Valley / Elmwood) Fall 0:57 Silas Havlish (Osceola) |
Boys Born 2015-16 |
45 |
Quarterfinal |
Grayson Yang (Crass Trained) Dec 6-0 Bentley Anderson (Spring Valley / Elmwood) |