14U (Schoolboy) |
97 |
5th Place Match |
Brett Kiecker (No Nonsense Wrestling) Fall 2:00 Ben Masheimer (Minnesota) |
12U (Novice) |
108 |
Round 1 |
Blayne Kuschel (Minnesota) Fall 0:28 Jace Mueller (Minnesota) |
12U (Novice) |
108 |
Round 1 |
Maverick Boeseneilers (WAA (Woodbury) Youth Wrestling Club) TF 15-3 Jude Bailey (Peak Wrestling Club) |
12U (Novice) |
108 |
Round 2 |
Owen Kuehl (Pinnacle Wrestling Club) Fall 0:34 Jude Bailey (Peak Wrestling Club) |
12U (Novice) |
108 |
Round 2 |
Maverick Boeseneilers (WAA (Woodbury) Youth Wrestling Club) Fall 3:25 Jace Mueller (Minnesota) |
12U (Novice) |
108 |
Round 3 |
Owen Kuehl (Pinnacle Wrestling Club) Fall 1:27 Maverick Boeseneilers (WAA (Woodbury) Youth Wrestling Club) |
12U (Novice) |
108 |
Round 3 |
Blayne Kuschel (Minnesota) TF 10-0 Jude Bailey (Peak Wrestling Club) |
12U (Novice) |
108 |
Round 4 |
Blayne Kuschel (Minnesota) Fall 0:18 Owen Kuehl (Pinnacle Wrestling Club) |
12U (Novice) |
108 |
Round 4 |
Jude Bailey (Peak Wrestling Club) TF 10-0 Jace Mueller (Minnesota) |
12U (Novice) |
108 |
Round 5 |
Owen Kuehl (Pinnacle Wrestling Club) TF 10-0 Jace Mueller (Minnesota) |
12U (Novice) |
108 |
Round 5 |
Blayne Kuschel (Minnesota) Fall 0:07 Maverick Boeseneilers (WAA (Woodbury) Youth Wrestling Club) |
12U (Novice) |
117 |
Round 1 |
Destan Skelly (Screaming Yetis Wrestling Club) TF 10-0 Evan Miller (CP Takedown Club) |
12U (Novice) |
117 |
Round 1 |
Kadin Martin (Minnesota) Fall 0:45 Max Miller (Waconia Freestyle & Greco) |
12U (Novice) |
117 |
Round 2 |
Kadin Martin (Minnesota) Fall 1:00 Destan Skelly (Screaming Yetis Wrestling Club) |
12U (Novice) |
117 |
Round 2 |
Max Miller (Waconia Freestyle & Greco) TF 10-0 Evan Miller (CP Takedown Club) |
12U (Novice) |
117 |
Round 3 |
Destan Skelly (Screaming Yetis Wrestling Club) Fall 0:36 Max Miller (Waconia Freestyle & Greco) |
12U (Novice) |
117 |
Round 3 |
Kadin Martin (Minnesota) TF 10-0 Evan Miller (CP Takedown Club) |
12U (Novice) |
135 |
Quarterfinal |
Dylan McMullen (Minnesota) Fall 0:56 Malachi Kalimu (White Bear Lake Youth Wrestling) |
12U (Novice) |
135 |
Quarterfinal |
Elias Motta (Frontier Wrestling Club) TF 10-0 Vincent Kaiser (North Branch Wrestling) |
12U (Novice) |
135 |
Semifinal |
Dylan McMullen (Minnesota) Fall 3:42 Otto Lang (Minnesota) |
12U (Novice) |
135 |
Semifinal |
Elias Motta (Frontier Wrestling Club) TF 10-0 Danica Fuelling (Park Wrestling Club) |
12U (Novice) |
135 |
Cons. Semi |
Malachi Kalimu (White Bear Lake Youth Wrestling) Fall 0:50 Danica Fuelling (Park Wrestling Club) |
12U (Novice) |
135 |
Cons. Semi |
Otto Lang (Minnesota) Dec 9-5 Vincent Kaiser (North Branch Wrestling) |
12U (Novice) |
135 |
1st Place Match |
Elias Motta (Frontier Wrestling Club) TF 10-0 Dylan McMullen (Minnesota) |
12U (Novice) |
135 |
3rd Place Match |
Otto Lang (Minnesota) Fall 2:31 Malachi Kalimu (White Bear Lake Youth Wrestling) |