Girls 16U and Junior GR |
132-139 |
Round 3 |
Jayda Fulp (Texas) Fall 0:13 Zoe Cooper (Lake Highlands Club Wrestling) |
Girls 16U and Junior GR |
132-139 |
Round 3 |
Kaylynn Lairson (Valhalla Wrestling Club) Fall 1:19 Rylee Densmore (Spartan Mat Club) |
Girls 16U and Junior GR |
152-160 |
Round 1 |
Eva Hampton (Texas) Fall 1:10 Alena Cedeno Mora (Plano East High School Wrestling) |
Girls 16U and Junior GR |
152-160 |
Round 2 |
Hadyn Stine (Prosper Talons Wrestling) Fall 3:48 Alena Cedeno Mora (Plano East High School Wrestling) |
Girls 16U and Junior GR |
152-160 |
Round 3 |
Eva Hampton (Texas) Fall 0:27 Hadyn Stine (Prosper Talons Wrestling) |
Girls 16U & Jr FS |
100 |
Quarterfinal |
Lillian Zapata (All American Wrestling Club) TF 10-0 Lily Mendez (Spartan Mat Club) |
Girls 16U & Jr FS |
100 |
Quarterfinal |
Grace Romans (Best Trained Wrestling) Dec 12-6 Jisele Masumoto (Keller Wrestling Club) |
Girls 16U & Jr FS |
100 |
Semifinal |
Lillian Zapata (All American Wrestling Club) Fall 1:49 Melanie Valdez (Best Trained Wrestling) |
Girls 16U & Jr FS |
100 |
Semifinal |
Grace Romans (Best Trained Wrestling) TF 10-0 Kynleigh McCalister (Spartan Mat Club) |
Girls 16U & Jr FS |
100 |
Cons. Semi |
Kynleigh McCalister (Spartan Mat Club) TF 10-0 Lily Mendez (Spartan Mat Club) |
Girls 16U & Jr FS |
100 |
Cons. Semi |
Melanie Valdez (Best Trained Wrestling) Fall 1:29 Jisele Masumoto (Keller Wrestling Club) |
Girls 16U & Jr FS |
100 |
1st Place Match |
Grace Romans (Best Trained Wrestling) Dec 16-13 Lillian Zapata (All American Wrestling Club) |
Girls 16U & Jr FS |
100 |
3rd Place Match |
Melanie Valdez (Best Trained Wrestling) Fall 1:07 Kynleigh McCalister (Spartan Mat Club) |
Girls 16U & Jr FS |
106 |
Round 1 |
Isabella Cruz (All American Wrestling Club) TF 10-0 Kayla Callado (Coyote Wrestling Club) |
Girls 16U & Jr FS |
106 |
Round 2 |
Isabella Cruz (All American Wrestling Club) TF 12-2 Hannah Yorek (Spartan Mat Club) |
Girls 16U & Jr FS |
106 |
Round 3 |
Hannah Yorek (Spartan Mat Club) Fall 1:10 Kayla Callado (Coyote Wrestling Club) |
Girls 16U & Jr FS |
112 |
Quarterfinal |
Avery Ashley (Lovejoy Wrestling Club) TF 12-0 Valerie Gonzalez (Southlake Carroll High School Wrestling) |
Girls 16U & Jr FS |
112 |
Semifinal |
Avery Ashley (Lovejoy Wrestling Club) TF 10-0 Ava Payne (Texas) |
Girls 16U & Jr FS |
112 |
Semifinal |
Jaci Masumoto (Keller Wrestling Club) TF 10-0 Charlee Gamble (Flower Mound High School Wrestling) |
Girls 16U & Jr FS |
112 |
Cons. Semi |
Valerie Gonzalez (Southlake Carroll High School Wrestling) Fall 0:14 Charlee Gamble (Flower Mound High School Wrestling) |
Girls 16U & Jr FS |
112 |
1st Place Match |
Avery Ashley (Lovejoy Wrestling Club) TF 10-0 Jaci Masumoto (Keller Wrestling Club) |
Girls 16U & Jr FS |
112 |
3rd Place Match |
Valerie Gonzalez (Southlake Carroll High School Wrestling) TF 13-2 Ava Payne (Texas) |
Girls 16U & Jr FS |
117 |
Round 1 |
Kierstin Bucher (All American Wrestling Club) TF 14-3 Malaina Bowlby (Frisco Wakeland High School Wrestling) |
Girls 16U & Jr FS |
117 |
Round 1 |
Natalie Lopez (NG Bombers Wrestling Club) Fall 0:46 Emma Coombs (Texas Athletic Club) |
Girls 16U & Jr FS |
117 |
Round 2 |
Kierstin Bucher (All American Wrestling Club) TF 10-0 Emma Coombs (Texas Athletic Club) |