Intermediate |
70 |
Semifinal |
Nico Bolivar (Illinois) TF 10-1,8-0 NATE RUBINO (Nebraska) |
Intermediate |
70 |
Semifinal |
Sincere Bailey (Illinois) Dec 6-0,4-4,5-0 Lucus Anglin (South Dakota) |
Intermediate |
70 |
Cons. Semi |
Lucus Anglin (South Dakota) Fall 1:28 Trenton Dow (Wisconsin) |
Intermediate |
70 |
Cons. Semi |
Jack Gaukel (Iowa) Dec 6-0,5-0 NATE RUBINO (Nebraska) |
Intermediate |
70 |
1st Place Match |
Sincere Bailey (Illinois) Dec 1-0,0-1,3-0 Nico Bolivar (Illinois) |
Intermediate |
70 |
3rd Place Match |
Lucus Anglin (South Dakota) Fall 1:14 Jack Gaukel (Iowa) |
Intermediate |
70 |
5th Place Match |
Trenton Dow (Wisconsin) Fall 7-5,1:36 NATE RUBINO (Nebraska) |
Intermediate |
70 |
2nd Place Match |
Nico Bolivar (Illinois) Fall 1:33 Lucus Anglin (South Dakota) |
Intermediate |
75 |
Round 1 |
Luke Mechler (Wisconsin) Dec 7-0,6-2 Bryan Smith (Illinois) |
Intermediate |
75 |
Round 2 |
Bryan Smith (Illinois) Dec 2-0,1-7,5-3 Luke Mechler (Wisconsin) |
Intermediate |
75 |
Round 3 |
Bryan Smith (Illinois) Dec 7-1,5-0 Luke Mechler (Wisconsin) |
Intermediate |
80 |
Round 1 |
Connor Dehn (Minnesota) Fall 0:29 Eli Rose (Iowa) |
Intermediate |
80 |
Round 2 |
Tate Laducer (NORTH DAKOTA) Fall 7-0,1:24 Eli Rose (Iowa) |
Intermediate |
80 |
Round 3 |
Connor Dehn (Minnesota) TF 7-0,10-3 Tate Laducer (NORTH DAKOTA) |
Intermediate |
87 |
Round 1 |
Roman Rogotzke (Minnesota) Fall 6-0,0:44 Kaleb Marx (South Dakota) |
Intermediate |
87 |
Round 2 |
Roman Rogotzke (Minnesota) Fall 0:34 Colton Lauen (South Dakota) |
Intermediate |
87 |
Round 3 |
Kaleb Marx (South Dakota) TF 6-0,7-0 Colton Lauen (South Dakota) |
Intermediate |
95 |
Round 1 |
Brandon Hoselton (Illinois) Fall 7-1,1:40 Jeremiah Sullivan (NORTH DAKOTA) |
Intermediate |
95 |
Round 2 |
Jeremiah Sullivan (NORTH DAKOTA) Fall 2:00 Brandon Hoselton (Illinois) |
Intermediate |
95 |
Round 3 |
Jeremiah Sullivan (NORTH DAKOTA) Fall 1:40 Brandon Hoselton (Illinois) |
Bantam |
A |
Round 1 |
Jesse Lewis (Nebraska) Dec 6-5,7-1 Jack Hartman (Nebraska) |
Bantam |
A |
Round 2 |
Carsen Newton (Iowa) Fall 8-2,0:48 Jesse Lewis (Nebraska) |
Bantam |
A |
Round 3 |
Carsen Newton (Iowa) Fall 0:49 Jack Hartman (Nebraska) |
Bantam |
B |
Round 1 |
Alex Marre (Illinois) TF 1-8,7-6,6-4 Maurice Dotson (Illinois) |
Bantam |
B |
Round 1 |
Kael Lauridsen (Nebraska) TF 8-0,7-0 Ben Skaggs (Illinois) |