UWW Cadet Greco-Roman |
58 |
Consi of 4 |
Phillip Moomey (Nebraska Golden Eagles Wrestling Club) ST 8-0 1:42 Joseph Otero (Team Little Chris / TWC) |
UWW Cadet Greco-Roman |
58 |
Round of 32 |
Phillip Moomey (Nebraska Golden Eagles Wrestling Club) VT 3:35 12-10 Joseph Otero (Team Little Chris / TWC) |
UWW Cadet Greco-Roman |
58 |
Round of 32 |
Braeden Dickinson (Delchev Trained Academy) VT 0:40 4-0 Bailey Thelen (Team Wisconsin) |
UWW Cadet Greco-Roman |
58 |
Round of 32 |
Jackson Disario (Compound Wrestling) ST 8-0 0:28 Tucker Smith (Team Wisconsin) |
UWW Cadet Greco-Roman |
58 |
Round of 32 |
ALEXANDER CRUZ (Team Aggression) PP 11-4 Maxwell Kauffman (Warrior Wrestling Club) |
UWW Cadet Greco-Roman |
58 |
Consi of 4 |
Carson Manville (Shakopee Mat Club) ST 8-0 0:31 Joe Klock (BTWC) |
UWW Cadet Greco-Roman |
58 |
Round of 32 |
Paul Watkins (Compound Wrestling) SP 12-4 3:39 Mason Lewis (Modern Day Gladiators) |
UWW Cadet Greco-Roman |
58 |
Round of 32 |
Dominic Damon (Unattached) ST 9-0 1:32 Collin Czerneski (OTC) |
UWW Cadet Greco-Roman |
58 |
Round of 32 |
Nicholas Raimo (Apex) VT 0:12 4-0 Connor Richcreek (Gladitors) |
UWW Cadet Greco-Roman |
58 |
Round of 32 |
Michael Mello (El Dorado Hills Wrestling Club) PP 5-4 Nicholas Stefanelli (Grapplers HI) |
UWW Cadet Greco-Roman |
58 |
Round of 32 |
Malik Johnson (Team Punishment) ST 8-0 0:36 Caleb Meekins (Fury Wrestling Factory) |
UWW Cadet Greco-Roman |
58 |
Quarter-Finals |
Jevon Parrish (KCTC) ST 9-0 1:48 Dominic Damon (Unattached) |
UWW Cadet Greco-Roman |
58 |
Quarter-Finals |
Braeden Dickinson (Delchev Trained Academy) PP 5-4 Antonio Saldate (Team Nevada) |
UWW Cadet Greco-Roman |
58 |
Quarter-Finals |
Malik Johnson (Team Punishment) SP 10-2 1:52 Joe Klock (BTWC) |
UWW Cadet Greco-Roman |
58 |
Round of 32 |
Joe Klock (BTWC) ST 8-0 1:41 Earl Blake (MSWA) |
UWW Cadet Greco-Roman |
58 |
Consi of 8 #2 |
Joseph Otero (Team Little Chris / TWC) PP 12-12 Dominic Damon (Unattached) |
UWW Cadet Greco-Roman |
58 |
Consi of 8 #2 |
Carson Manville (Shakopee Mat Club) ST 9-0 1:24 Antonio Saldate (Team Nevada) |
UWW Cadet Greco-Roman |
58 |
Consi of 8 #2 |
Phillip Moomey (Nebraska Golden Eagles Wrestling Club) PP 14-8 ALEXANDER CRUZ (Team Aggression) |
UWW Cadet Greco-Roman |
58 |
Consi of 8 #2 |
Joe Klock (BTWC) ST 8-0 0:30 Michael Mello (El Dorado Hills Wrestling Club) |
UWW Cadet Greco-Roman |
58 |
Consi of 16 #1 |
Mason Lewis (Modern Day Gladiators) SP 20-7 2:00 Bailey Thelen (Team Wisconsin) |
UWW Cadet Greco-Roman |
58 |
Consi of 16 #1 |
Collin Czerneski (OTC) SP 10-2 3:01 Tucker Smith (Team Wisconsin) |
UWW Cadet Greco-Roman |
58 |
Consi of 8 #1 |
ALEXANDER CRUZ (Team Aggression) ST 8-0 0:43 Paul Watkins (Compound Wrestling) |
UWW Cadet Greco-Roman |
58 |
Consi of 8 #1 |
Joseph Otero (Team Little Chris / TWC) VT 3:40 11-7 Tyler Delaware (OS/WN) |
UWW Cadet Greco-Roman |
58 |
Semi-Finals |
Jevon Parrish (KCTC) PP 11-6 Nicholas Raimo (Apex) |
UWW Cadet Greco-Roman |
58 |
Finals |
Malik Johnson (Team Punishment) PP Jevon Parrish (KCTC) |