D5 Open (D4 move up) |
130-139 |
Round 2 |
Jonathan Pikett (Apex Grappling Academy) TF 17-0 Artin Shouraki (Best Trained Wrestling) |
D5 Open (D4 move up) |
130-139 |
Round 2 |
Taylor Daniels (High Ground Wrestling) Fall 1:04 Trenton Malone (Lofton Style Wrestling Club) |
D5 Open (D4 move up) |
130-139 |
Round 3 |
Trenton Malone (Lofton Style Wrestling Club) Dec 13-6 Artin Shouraki (Best Trained Wrestling) |
D5 Open (D4 move up) |
130-139 |
Round 3 |
Taylor Daniels (High Ground Wrestling) Fall 3:39 Jonathan Pikett (Apex Grappling Academy) |
D5 Open (D4 move up) |
143-147 |
Round 1 |
Cody Savage (Ranger 47 Wrestling Club) 2-OT 4-4 Alexander Barros (Best Trained Wrestling) |
D5 Open (D4 move up) |
143-147 |
Round 1 |
Luke Wilson (Spartan Mat Club) Fall 0:57 Tyson Abuata (Warrior Trained Wrestling) |
D5 Open (D4 move up) |
143-147 |
Round 2 |
Tyson Abuata (Warrior Trained Wrestling) DQ Alexander Barros (Best Trained Wrestling) |
D5 Open (D4 move up) |
143-147 |
Round 2 |
Luke Wilson (Spartan Mat Club) Fall 1:43 Cody Savage (Ranger 47 Wrestling Club) |
D5 Open (D4 move up) |
143-147 |
Round 3 |
Luke Wilson (Spartan Mat Club) FF Alexander Barros (Best Trained Wrestling) |
D5 Open (D4 move up) |
143-147 |
Round 3 |
Cody Savage (Ranger 47 Wrestling Club) Fall 1:55 Tyson Abuata (Warrior Trained Wrestling) |
D5 Open (D4 move up) |
147-149 |
Round 1 |
Carter Nekvapil (Best Trained Wrestling) Fall 0:44 Pearce Roberts (Texas) |
D5 Open (D4 move up) |
147-149 |
Round 1 |
Jack Snider (Spartan Mat Club) Fall 1:28 Benjamin Gil (Texas) |
D5 Open (D4 move up) |
147-149 |
Round 2 |
Jack Snider (Spartan Mat Club) FF Pearce Roberts (Texas) |
D5 Open (D4 move up) |
147-149 |
Round 2 |
Carter Nekvapil (Best Trained Wrestling) Fall 0:55 Benjamin Gil (Texas) |
D5 Open (D4 move up) |
147-149 |
Round 3 |
Benjamin Gil (Texas) FF Pearce Roberts (Texas) |
D5 Open (D4 move up) |
147-149 |
Round 3 |
Carter Nekvapil (Best Trained Wrestling) Dec 9-4 Jack Snider (Spartan Mat Club) |
D5 Open (D4 move up) |
149-155 |
Round 1 |
Shawn Kim (Frisco Wakeland High School Wrestling) TF 17-2 Calin Power (FM Wrestling Club) |
D5 Open (D4 move up) |
149-155 |
Round 2 |
Aj Parchman (Spartan Mat Club) Maj 12-2 Shawn Kim (Frisco Wakeland High School Wrestling) |
D5 Open (D4 move up) |
149-155 |
Round 3 |
Aj Parchman (Spartan Mat Club) FF Calin Power (FM Wrestling Club) |
D5 Open (D4 move up) |
164-172 |
Round 1 |
Rade Ostrander (Spartan Mat Club) Dec 7-0 Roman Fraser (Spartan Mat Club) |
D5 Open (D4 move up) |
164-172 |
Round 1 |
Ibraheem Ahmed (Arlington Martin High School Wrestling) Fall 0:34 Maddox Pinder (Best Trained Wrestling) |
D5 Open (D4 move up) |
164-172 |
Round 2 |
Rade Ostrander (Spartan Mat Club) Dec 4-3 Ibraheem Ahmed (Arlington Martin High School Wrestling) |
D5 Open (D4 move up) |
164-172 |
Round 2 |
Roman Fraser (Spartan Mat Club) Fall 0:20 Maddox Pinder (Best Trained Wrestling) |
D5 Open (D4 move up) |
164-172 |
Round 3 |
Rade Ostrander (Spartan Mat Club) Fall 0:12 Maddox Pinder (Best Trained Wrestling) |
D5 Open (D4 move up) |
164-172 |
Round 3 |
Ibraheem Ahmed (Arlington Martin High School Wrestling) TF 19-3 Roman Fraser (Spartan Mat Club) |