Mens Freestyle |
61 |
Semi-Finals |
Andrii Yatsenko (Ukraine) VPO1 6-6 Austin DeSanto (Hawkeye Wrestling Club) |
Mens Freestyle |
61 |
Consi of 8 #2 |
Joseph Silva (Puerto Rico) VSU1 13-2 3:28 Michael Tortorice (Knights RTC) |
Mens Freestyle |
61 |
Consi of 8 #2 |
Almaz Uulu Bekzat (Kyrgyzstan) VPO1 11-4 Shelton Mack (Titan Mercury Wrestling Club (TMWC)) |
Mens Freestyle |
61 |
Semi-Finals |
Nahshon Garrett (TMWC/LVWC) VSU1 12-1 5:14 Kalzhan Rakhat (Kazakhstan) |
Mens Freestyle |
61 |
Quarter-Finals |
Andrii Yatsenko (Ukraine) VPO1 6-5 Shelton Mack (Titan Mercury Wrestling Club (TMWC)) |
Mens Freestyle |
61 |
Quarter-Finals |
Kalzhan Rakhat (Kazakhstan) VSU 10-0 3:29 Kye Mills (Canada) |
Mens Freestyle |
61 |
Quarter-Finals |
Nahshon Garrett (TMWC/LVWC) VPO1 3-1 Meirambek Kartbay (Kazakhstan) |
Mens Freestyle |
61 |
Quarter-Finals |
Austin DeSanto (Hawkeye Wrestling Club) VSU 10-0 2:27 Michael Tortorice (Knights RTC) |
Mens Freestyle |
61 |
Round of 16 |
Kalzhan Rakhat (Kazakhstan) VSU1 11-1 5:42 Joseph Silva (Puerto Rico) |
Mens Freestyle |
61 |
Round of 16 |
Shelton Mack (Titan Mercury Wrestling Club (TMWC)) VPO1 7-2 Yessengeldi Assylzhan (Kazakhstan) |
Mens Freestyle |
61 |
Round of 16 |
Nahshon Garrett (TMWC/LVWC) VSU1 14-1 4:51 Almaz Uulu Bekzat (Kyrgyzstan) |
Mens Freestyle |
61 |
Round of 16 |
Michael Tortorice (Knights RTC) VFA 1:11 5-0 Valentin Damour (France) |
Mens Freestyle |
65 |
3rd Place |
Matthew Kolodzik (New York Athletic Club) VPO1 7-4 Patricio Lugo (Hawkeye Wrestling Club) |
Mens Freestyle |
65 |
Consi-Semis |
Matthew Kolodzik (New York Athletic Club) VPO1 6-4 Anthony Ashnault (New York City RTC) |
Mens Freestyle |
65 |
Consi-Semis |
Patricio Lugo (Hawkeye Wrestling Club) VPO1 11-10 Joshua Finesilver (Israel) |
Mens Freestyle |
65 |
Finals |
Zhumashbek Uulu Taiyrbek (Kyrgyzstan) VSU1 14-4 4:26 Nick Lee (Nittany Lion Wrestling Club) |
Mens Freestyle |
65 |
Consi of 4 |
Matthew Kolodzik (New York Athletic Club) VSU1 13-3 3:40 Tristan Moran (Central Coast) |
Mens Freestyle |
65 |
Consi of 4 |
Joshua Finesilver (Israel) VFA 2:28 4-4 Askarov Adlan (Kazakhstan) |
Mens Freestyle |
65 |
Consi of 8 #2 |
Matthew Kolodzik (New York Athletic Club) VPO1 7-6 Kamol Begakov (Tajikistan) |
Mens Freestyle |
65 |
Semi-Finals |
Zhumashbek Uulu Taiyrbek (Kyrgyzstan) VPO1 9-1 Anthony Ashnault (New York City RTC) |
Mens Freestyle |
65 |
Consi of 8 #2 |
Joshua Finesilver (Israel) VSU1 14-4 5:54 Taras Markovych (Ukraine) |
Mens Freestyle |
65 |
Consi of 8 #2 |
Tristan Moran (Central Coast) VFO Kamil Kerymov (Ukraine) |
Mens Freestyle |
65 |
Consi of 8 #2 |
Askarov Adlan (Kazakhstan) VPO1 2-2 Kurbanov Akbar (Kazakhstan) |
Mens Freestyle |
65 |
Semi-Finals |
Nick Lee (Nittany Lion Wrestling Club) VPO 4-0 Patricio Lugo (Hawkeye Wrestling Club) |
Mens Freestyle |
65 |
Quarter-Finals |
Zhumashbek Uulu Taiyrbek (Kyrgyzstan) VPO1 8-2 Kurbanov Akbar (Kazakhstan) |