UWW Junior Greco-Roman |
67 |
Finals |
Dayton Porsch (Beaver WC) VFA 0:48 4-0 Benjamin Peak (Sunkist Kids WC) |
UWW Junior Greco-Roman |
67 |
5th Place |
Ian Sandoz (Unattached) VFA 2:43 9-7 John Teed (Rise Wrestling) |
UWW Junior Greco-Roman |
67 |
Cons 8 #2 |
Payne Carr (Union County WC) VSU1 14-6 6:00 Anthony Herrera (Mustang WC) |
UWW Junior Greco-Roman |
72 |
C-Semis |
Jacob Stefanowicz (Pennsylvania RTC) VPO1 2-2 Matthew Doyle (Burg Training Center) |
UWW Junior Greco-Roman |
72 |
C-Semis |
Alaa Elkerm (Talents WC) VSU1 10-1 4:14 Brett McIntosh (Wyoming Wrestling Reg Training Ctr) |
UWW Junior Greco-Roman |
72 |
Quarters |
Jacob Stefanowicz (Pennsylvania RTC) VPO1 8-3 Brett McIntosh (Wyoming Wrestling Reg Training Ctr) |
UWW Junior Greco-Roman |
72 |
Quarters |
Alaa Elkerm (Talents WC) VSU1 12-2 1:57 Nicholas Burgard (Compound Wrestling- Great Lakes RTC) |
UWW Junior Greco-Roman |
72 |
Quarters |
Robert Perez 111 (Greco-Roman Development) VSU1 11-2 5:36 McKay Foy (Mustang WC) |
UWW Junior Greco-Roman |
72 |
Quarters |
Weston Milnes (Greco-Roman Development) VSU 9-0 1:03 John Richardson (Texas Pride WC) |
UWW Junior Greco-Roman |
72 |
Semis |
Robert Perez 111 (Greco-Roman Development) VPO1 2-1 Alaa Elkerm (Talents WC) |
UWW Junior Greco-Roman |
72 |
Semis |
Weston Milnes (Greco-Roman Development) VSU 9-0 1:02 Jacob Stefanowicz (Pennsylvania RTC) |
UWW Junior Greco-Roman |
72 |
Cons 4 |
Matthew Doyle (Burg Training Center) VPO1 12-6 McKay Foy (Mustang WC) |
UWW Junior Greco-Roman |
72 |
Cons 4 |
Brett McIntosh (Wyoming Wrestling Reg Training Ctr) VPO1 9-8 John Richardson (Texas Pride WC) |
UWW Junior Greco-Roman |
72 |
Rnd of 16 |
Jacob Stefanowicz (Pennsylvania RTC) VPO1 3-1 Matthew Doyle (Burg Training Center) |
UWW Junior Greco-Roman |
72 |
3rd Place |
Alaa Elkerm (Talents WC) VPO1 10-6 Jacob Stefanowicz (Pennsylvania RTC) |
UWW Junior Greco-Roman |
72 |
Rnd of 16 |
Robert Perez 111 (Greco-Roman Development) VSU 8-0 3:55 Dominick Lomazzo (Betts` Army) |
UWW Junior Greco-Roman |
72 |
Finals |
Weston Milnes (Greco-Roman Development) VSU 8-0 3:30 Robert Perez 111 (Greco-Roman Development) |
UWW Junior Greco-Roman |
72 |
Rnd of 16 |
Nicholas Burgard (Compound Wrestling- Great Lakes RTC) VSU 8-0 0:20 Hunter Mashl (Unattached) |
UWW Junior Greco-Roman |
72 |
5th Place |
Brett McIntosh (Wyoming Wrestling Reg Training Ctr) VPO1 8-6 Matthew Doyle (Burg Training Center) |
UWW Junior Greco-Roman |
72 |
7th Place |
John Richardson (Texas Pride WC) VFA 2:11 4-6 McKay Foy (Mustang WC) |
UWW Junior Greco-Roman |
72 |
Cons 8 #2 |
Matthew Doyle (Burg Training Center) VPO1 12-6 Nicholas Burgard (Compound Wrestling- Great Lakes RTC) |
UWW Junior Greco-Roman |
72 |
Cons 8 #2 |
Brett McIntosh (Wyoming Wrestling Reg Training Ctr) VSU1 14-4 1:55 Hunter Mashl (Unattached) |
UWW Junior Greco-Roman |
72 |
Cons 8 #2 |
John Richardson (Texas Pride WC) VPO1 9-5 Dominick Lomazzo (Betts` Army) |
UWW Junior Greco-Roman |
77 |
C-Semis |
George Moseley (Cougar WC) VPO1 8-5 Desmond Bowers (Choker Wrestling Club) |
UWW Junior Greco-Roman |
77 |
C-Semis |
Guillermo Escobedo (Wyoming Wrestling Reg Training Ctr) VSU 8-0 4:54 Tyler Scheurn (Mustang WC) |