U23 Greco-Roman |
130 |
Quarter-Finals |
Matthew Cover (New Jersey RTC) VSU1 9-1 4:52 Tommy Mommer (Viking WC (IA)) |
U23 Greco-Roman |
130 |
Consi of 16 #2 |
Triston Norris (Boone RTC) VSU1 10-2 1:25 Owen Miller (Michigan) |
U23 Greco-Roman |
130 |
Quarter-Finals |
Bowen McConville (Jackrabbit WC) VPO1 6-4 Aric Bohn (Illinois) |
U23 Greco-Roman |
130 |
Quarter-Finals |
Gary Powell (Ohio) VFA 2:30 4-4 John Meyers (Pennsylvania) |
U23 Greco-Roman |
130 |
Consi of 16 #2 |
Mason Cover (Cleveland RTC) VSU1 10-2 2:12 Jamar Christian (Cougar Wrestling Club) |
U23 Greco-Roman |
130 |
Quarter-Finals |
Sammy Deseriere (Western Colorado WC) VFA 1:06 8-0 Spencer Trenary (Jackrabbit WC) |
U23 Greco-Roman |
130 |
Consi of 16 #2 |
Gabe Christenson (Cavalier WC) VSU 8-0 1:29 Nate Lloyd (Wisconsin) |
U23 Greco-Roman |
130 |
Consi of 16 #2 |
Jacob Sartorio (Boone RTC) VPO1 4-2 Apollo Gothard (Arkansas RTC) |
U23 Greco-Roman |
130 |
Consi of 16 #2 |
Jason Guadarrama (Lake County WC) VFA 0:27 6-0 Tony Caldwell (Kansas) |
U23 Greco-Roman |
130 |
RR Rnd 2 |
Matthew Cover (New Jersey RTC) VPO 4-0 Gary Powell (Ohio) |
U23 Greco-Roman |
130 |
5th Place |
Spencer Trenary (Jackrabbit WC) VSU1 11-3 4:35 Aric Bohn (Illinois) |
U23 Greco-Roman |
130 |
Round of 16 |
Tommy Mommer (Viking WC (IA)) VPO1 6-3 Cameron Mayes-Butler (Iowa) |
U23 Greco-Roman |
130 |
Round of 16 |
John Meyers (Pennsylvania) VPO1 7-1 Rayshawn Dixon (Iron Wrestling Club) |
U23 Greco-Roman |
130 |
7th Place |
Jason Guadarrama (Lake County WC) VFA 3:35 2-2 Triston Norris (Boone RTC) |
U23 Greco-Roman |
130 |
3rd Place |
Bowen McConville (Jackrabbit WC) VSU 8-0 4:16 Sammy Deseriere (Western Colorado WC) |
U23 Greco-Roman |
130 |
Round of 16 |
Matthew Cover (New Jersey RTC) VPO1 4-1 Mason Cover (Cleveland RTC) |
U23 Greco-Roman |
130 |
Round of 16 |
Gary Powell (Ohio) VFA 2:29 8-1 Nate Lloyd (Wisconsin) |
U23 Greco-Roman |
130 |
RR Rnd 1 |
Matthew Cover (New Jersey RTC) VSU 9-0 1:54 Gary Powell (Ohio) |
U23 Greco-Roman |
130 |
Finals |
Matthew Cover (New Jersey RTC) NC Gary Powell (Ohio) |
U23 Greco-Roman |
130 |
Round of 16 |
Aric Bohn (Illinois) VPO1 6-1 Micah Lieberman (Carl Junction TDC) |
U23 Greco-Roman |
130 |
Round of 16 |
Sammy Deseriere (Western Colorado WC) VPO1 11-4 Triston Norris (Boone RTC) |
U23 Greco-Roman |
55 |
3rd Place |
Kade Orr (Golden Pride WC) VSU1 10-2 3:15 Alexander Logsdon (Cougar Wrestling Club) |
U23 Greco-Roman |
55 |
5th Place |
Austin Long (Cougar Wrestling Club) VFO 0-0 Christian Decatur-Luker (Freco) |
U23 Greco-Roman |
55 |
Quarter-Finals |
Samuel Braswell IV (Cougar Wrestling Club) VSU 8-0 0:59 Austin Long (Cougar Wrestling Club) |
U23 Greco-Roman |
55 |
Quarter-Finals |
Christian Decatur-Luker (Freco) VPO 7-0 Daniel Parkulo (Cougar Wrestling Club) |