16U BOYS |
170 |
Cons. Semi |
Mason Higley (BTWC) TF 9-0 Nick Puskar (Norwin Wrestling Club) |
16U BOYS |
170 |
Cons. Semi |
Muhyyee-ud-din Abdul-Rahman (Beat the Streets Philadelphia) Fall 3:59 Conan Kier (Signature Wrestling Club) |
16U BOYS |
170 |
3rd Place Match |
Mason Higley (BTWC) TF 16-6 Muhyyee-ud-din Abdul-Rahman (Beat the Streets Philadelphia) |
16U BOYS |
170 |
1st Place Match |
Terrell McFarland (The Main Character Mat Club) TF 9-0 James Taft (GNWC Titans (Greater Norristow) |
16U BOYS |
182 |
Round 1 |
Adam Waters (Faith Christian Academy) TF 8-0 Mason Hartung (North Allegheny) |
16U BOYS |
182 |
Round 1 |
Gavin Hannah (Brookville Wrestling Club) TF 8-0 Noah Templin (LAW) |
16U BOYS |
182 |
Round 2 |
Mason Hartung (North Allegheny) Dec 11-10 Gavin Hannah (Brookville Wrestling Club) |
16U BOYS |
182 |
Round 2 |
Adam Waters (Faith Christian Academy) TF 11-0 Noah Templin (LAW) |
16U BOYS |
182 |
Round 3 |
Mason Hartung (North Allegheny) Fall 1:03 Noah Templin (LAW) |
16U BOYS |
182 |
Round 3 |
Adam Waters (Faith Christian Academy) TF 9-0 Gavin Hannah (Brookville Wrestling Club) |
16U BOYS |
195 |
Round 1 |
Jason Singer (Faith Christian Academy) Fall 3:17 Jake Conroy (Phoenix Wrestling Club) |
16U BOYS |
195 |
Round 2 |
Tucker Bellanca (Steller Trained) TF 13-4 Jake Conroy (Phoenix Wrestling Club) |
16U BOYS |
195 |
Round 3 |
Jason Singer (Faith Christian Academy) TF 11-0 Tucker Bellanca (Steller Trained) |
16U BOYS |
220 |
Round 1 |
Landon Hartman (Bad Karma Wrestling Club) Fall 3:52 Noah Schlofer (Northwestern Lehigh) |
16U BOYS |
220 |
Round 2 |
Noah Schlofer (Northwestern Lehigh) Dec 8-8 Kyle Miller (Steller Trained) |
16U BOYS |
220 |
Round 3 |
Landon Hartman (Bad Karma Wrestling Club) TF 9-0 Kyle Miller (Steller Trained) |
16U BOYS |
285 |
Round 1 |
Brock Beach (BusDF) Fall 0:12 Logan Corner (Scotsman Wrestling Club) |
16U BOYS |
285 |
Round 1 |
Owen Reber (Berks Catholic) Fall 0:45 Benjamin Lloyd (pittsburgh) |
16U BOYS |
285 |
Round 2 |
Owen Reber (Berks Catholic) TF 8-0 Logan Corner (Scotsman Wrestling Club) |
16U BOYS |
285 |
Round 2 |
Benjamin Lloyd (pittsburgh) Fall 1:43 Brock Beach (BusDF) |
16U BOYS |
285 |
Round 3 |
Benjamin Lloyd (pittsburgh) Dec 6-2 Logan Corner (Scotsman Wrestling Club) |
16U BOYS |
285 |
Round 3 |
Owen Reber (Berks Catholic) Dec 10-6 Brock Beach (BusDF) |
16U BOYS |
88 |
Round 1 |
Noah Fenner (The Hunt) TF 10-0 Luca Butera (Knights Wrestling Club) |
16U BOYS |
88 |
Round 2 |
Noah Fenner (The Hunt) Fall 1:05 Luca Butera (Knights Wrestling Club) |
16U BOYS |
94 |
Round 1 |
Brock Dennison (Young Guns / Dirty Horseshoe) TF 11-1 Jason Foutz (Lancaster Alliance Wrestling) |